Afgelopen weekeinde zijn door de Telegraaf artikelen gepubliceerd over gelekte gegevens waarin wordt verwezen naar onderzoek dat in het verleden is gedaan door de AIVD, destijds de BVD, naar bepaalde aspecten van de georganiseerde criminaliteit in Nederland. De publicaties zijn ontleend aan documenten van het toenmalige BVD-team Mikado, dat in 1998 en 1999 onderzoek heeft gedaan naar mogelijke aantasting van de integriteit van de openbare sector, in het bijzonder vanuit de - door de Telegraaf genoemde- groep Mink K.
De AIVD heeft aan het College van procureurs-generaal laten weten (en ook een persbericht uitgestuurd) dat in het onderzoek geen corrumperende contacten van functionarissen van politie en/of openbaar ministerie zijn vastgesteld met de groep Mink K. Ook maakte de dienst bekend dat er geen enkele aanwijzing is dat de documenten vanuit politie of OM zijn gelekt.
Het College betreurt het dat het Openbaar Ministerie door de berichtgeving in een negatief daglicht is geplaatst en heeft dan ook met instemming kennisgenomen van de mededelingen van de AIVD. 'Integriteit is immers hoeksteen voor ons functioneren en het College heeft het volste vertrouwen in de integriteit van de medewerkers van het OM', aldus Collegevoorzitter Harm Brouwer.
bron:OM
Bekijk ook deze populaire persberichten
Trending
- Koninklijke onderscheiding ds J.L. van der Eijk uit Amersfoort
- Uitgave boekje – Lood in de bouw – Hoe zit het nou?
- Tas ballonnen achtergelaten op Den Haag CS, verdachte geeft zichzelf aan
- Veertien jaar voor moord op vriend in Beverwijk
- Gemeente Maastricht vervangt pauzesoftware voor CtrlWORK, efficiency software
Popular
- Guus Meeuwis’ Groots Overzee concert dit jaar op Texel
- Gratis online meting organisatiecultuur
- Tas ballonnen achtergelaten op Den Haag CS, verdachte geeft zichzelf aan
- ATN Arab IPTV box: meer dan Arabische 500 TV zenders in HD-ready kwaliteit zonder schotel!
- Digital Yuan wordt beschouwd als “Hoogste Potentiële Opbrengst” Investering