Het Vaticaan geeft in de zomer een bijzondere 2-euromunt uit ter gelegenheid van de Wereldjongerendagen 2005. Dat meldt het laatste nummer van Deutschen Mà¼nzen Magazin. De gedenkmunt heeft een oplage van 85.000 exemplaren.
Dom en Ster
De ´kop' van de munt toont de Keulse Dom en de Ster van Bethlehem. De gotische dom met zijn twee torens is het symbool voor de Duitse rijnstad Keulen als locatie voor de in augustus gehouden rk-megamanifestatie; de ster van Betlehem verwijst naar de in Keulen vereerde Driekoningen, die een grote ster volgden opdat zij het Kerstkind konden aanbidden.
Tekst
De munt bevat ook de Italiaanse tekst XX Giornata Mondiale della Gioventù: ´Twintigste Wereldjongerendag'. Op de zilverkleurige koprand van de munt staan de woorden CittàƒÆ’ del Vaticano en de twaalf sterren van de Europese vlag. De kopkant van de munt werd ontworpen door Daniela Longo.
bron:RKK
Bekijk ook deze populaire persberichten
Popular
- Guus Meeuwis’ Groots Overzee concert dit jaar op Texel
- Gratis online meting organisatiecultuur
- Tas ballonnen achtergelaten op Den Haag CS, verdachte geeft zichzelf aan
- ATN Arab IPTV box: meer dan Arabische 500 TV zenders in HD-ready kwaliteit zonder schotel!
- Digital Yuan wordt beschouwd als “Hoogste Potentiële Opbrengst” Investering