De GGD Hollands Noorden waarschuwt, in
navolging van het Trimbos instituut, voor met atropine vervuilde
cocaïne die hoogstwaarschijnlijk in Alkmaar en omgeving op de
markt is. Bij het MCA in Alkmaar zijn afgelopen weekend twee mensen
met klachten na cocaïnegebruik behandeld.

De combinatie van deze middelen kan
levensbedreigend zijn. Eén gebruiker elders in het land is
overleden. Daarnaast zijn er vanuit het hele land meerdere
incidenten met cocaïne gemeld die sterk duiden op
verontreiniging met atropine. Het betroffen personen die onwel
waren geworden na gebruik van cocaïne. Deze meldingen worden
nader onderzocht. Cocaïne met atropine is vorige week al
aangetroffen in Italië, waar diverse gebruikers in het
ziekenhuis zijn opgenomen.

Atropine werkt als tripmiddel, het geeft
(extreme) rusteloosheid, gezichts- en gehoorshallucinaties en kan
de hartslag onregelmatig maken. Ook veroorzaakt het een verwijding
van de pupillen en een verminderde zweetproductie.

Bij een overdosis atropine worden de
volgende symptomen waargenomen: gezichts- en gehoorshallucinaties,
rusteloosheid en gedaald bewustzijn (tot bewusteloosheid). In het
uiterste geval leidt dit tot een dodelijke afloop als gevolg van
ademhalingsstoornissen en hartritmestoornissen

bron:GGD Hollands Noorden