Vanaf 3 juni 2010 is de OV-chipkaart het enige vervoerbewijs bij Arriva, Connexxion en GVB in Amsterdam. De strippenkaart is dan niet meer bruikbaar. Voor reizigers die twijfelen aan de veiligheid van hun OV-chipkaart is er goed nieuws. Uit een recent TNO-rapport blijkt dat de aluminium Secrid Cardprotector voldoende bescherming biedt tegen ongemerkt uitlezen en kopiëren van persoonsgegevens.
De OV-chipkaart is de eerste kaart voor het grote publiek die met RFID-techniek is uitgerust. Helaas kunnen zulke kaarten ongemerkt door hackers worden uitgelezen en gekopiëerd. Maar daar waar problemen zijn, ontstaan slimme innovaties die de problemen weer oplossen. De Secrid Cardprotector geeft hackers geen schijn van kans.
Overigens biedt de cardprotector ook bescherming als er geen kwade opzet in het spel is. Reizigers die in een drukke tram of bus met hun onbeschermde OV-chipkaart te dicht langs een kaartlezer lopen, kunnen per ongeluk in- of uitchecken waardoor ze onbedoeld zwartrijden of dubbel saldo afschrijven. De cardprotector maakt ook dit onmogelijk.
Het verhaal was al langer bekend maar wordt nu ook ondersteund door de wetenschap. TNO Defensie en Veiligheid concludeert in een recent onderzoek dat het ´hoogst onwaarschijnlijk' is dat een OV-chipkaart die volledig in de cardprotector geschoven is, ongemerkt kan worden uitgelezen. Het rapport vermeldt letterlijk: ´De benodigde veldsterktes zijn daar te hoog voor. Een dergelijk systeem kan gegeven de fysische beperkingen niet heimelijk geplaatst worden.' Marianne van Sasse van IJsselt van Secrid is blij met deze conclusie: "Nu hebben we zwart op wit dat onze cardprotector de OV-chipkaart ruim voldoende beschermt."
Van Sasse van IJsselt blijft wel verontrust over de opmars van RFID-kaarten: "Vandaag praat iedereen over de OV-chipkaart maar ondertussen zijn er ook al creditcards met RFID-techniek. En waarom denk je dat ambtenaren van ministeries en medewerkers van grote bedrijven hun toegangspassen in een metalen badgehouder moeten bewaren? Omdat toegangspassen ook RFID-kaarten zijn en dus ook op afstand gekopiëerd en uitgelezen kunnen worden. Grote organisaties kennen de risico's en bieden hun medewerkers de noodzakelijke bescherming. Die bescherming bieden wij nu ook aan de gewone burger."
Informatie voor journalisten
De Secrid Cardprotector heeft in de afgelopen maanden al vijf onderscheidingen gekregen en werd onlangs opgenomen in de prestigieuze ´MKB Innovatie Top 100' (editie 2010). Dit in Nederland ontworpen en geproduceerde product is al verkrijgbaar in 125 winkels en via de website. De winkelverkoopprijs is € 24,95. Meer info? Kijk op de website!
Website: http://www.secrid.com
Bekijk ook deze populaire persberichten
Trending
- Topkwaliteit sport bij the real gym
- Rugpijn kliniek DorSano ontdekt door bedrijfsleven.
- Com’ Europe: Grote jongen in wording
- SAUNA”S INFRAROOD SAUNA CABINES WARMTECABINES SAUNA DISCOUNT KAMPEN OVERIJSSEL
- Vrom benoemt toezichthouder bij woningcorporatie Eigen Haard in IJmuiden
- Verzorg je mascotte kostuum goed met deze tips!
- Digit Dog haalt MetroDogs hondenwasstraat naar de Benelux
- Paul Schaling: “De vermaarde Skihut uit Scheveningen nu ook in Oosterbeek.”
- Via Zorgspectrum Het Zand met korting naar Spanje
- Skihelm.nl: Huren van skihelmen niet ongevaarlijk
Popular
- Gratis online meting organisatiecultuur
- Tas ballonnen achtergelaten op Den Haag CS, verdachte geeft zichzelf aan
- SAUNA”S INFRAROOD SAUNA CABINES WARMTECABINES SAUNA DISCOUNT KAMPEN OVERIJSSEL
- ATN Arab IPTV box: meer dan Arabische 500 TV zenders in HD-ready kwaliteit zonder schotel!
- Lancering profielensite Xseno.nl blijkt groot succes onder jongeren!
- Go-Tan introduceert met de Cook & Go nieuw kookconcept gezinnen en families
- T-Mobile wint de umlaut connect Mobile Benchmark Nederland
- Com’ Europe: Grote jongen in wording
- Politie lost rioolexplosie op
- Raoul Groot uit Alkmaar vermist